Rovno na obsah Rovno na menu
Menu
​​​
Obec Jarovnice
Jarovnice

Príhovor starostu obce k začiatku nového školského roka 2023/2024

školský rok

Vážení pedagógovia, zamestnanci škôl, milé žiačky a žiaci, ctení obyvatelia Jarovníc, dovoľte mi prihovoriť sa Vám na začiatku nového školského roka.

Vážení pedagógovia, zamestnanci škôl, milé žiačky a žiaci, ctení obyvatelia Jarovníc, dovoľte mi prihovoriť sa Vám na začiatku nového školského roka.
 
Milé žiačky a žiaci, leto nám dalo príležitosť dobiť energiu a teraz je čas použiť tieto nové sily v školských aktivitách. Cesta vzdelávania po letných prázdninách je opäť časom pre nové začiatky, nové dobrodružstvá a nové výzvy. Učiteľky a učitelia v našich školách neúnavne pracovali na plánovaní nových vzrušujúcich hodín a aktivít, ktoré podnietia vašu zvedavosť a podnietia vaše snahy k učeniu. Chcel by som každého z vás povzbudiť, aby ste tento nový rok prijali s otvorenou mysľou a ochotou učiť sa. Vzdelávanie je jednou z hlavných podmienok na to, aby ste zlepšili svoje životné podmienky, aby ste si neskôr našli skvelú prácu a boli pripravení žiť váš život naplno. Cesta k úspechu je často strmá a plná výziev, no pamätajte, že každý krok bez ohľadu na to, aký je maličký, vás privedie bližšie k vašim cieľom.
 
Našim úžasným učiteľkám, učiteľom a asistentom chcem vyjadriť svoje najhlbšie poďakovanie za ich prácu. Rok čo rok ste ukázali, že váš záväzok voči žiakom je neochvejný. Teším sa na inovatívne a inšpiratívne spôsoby, ktorými budete tento rok viesť žiakov cestou poznania.
Obec neustále pracuje na zlepšovaní podmienok pre vzdelávanie. Postavili sme nové priestory, plánujeme postaviť ďalšie. Pracujeme na odstránení dvojzmennej prevádzky, aby všetci mohli navštevovať školu tak, ako v iných mestách a obciach. Chceme zabezpečiť lepšie a kvalitnejšie vybavenie nielen pre žiakov, ale aj pre zamestnancov našich škôl a školských zariadení. Osobne mi veľmi záleží na tom, aby v našej obci bolo vzdelávanie na najvyššej úrovni. Nie vždy je to jednoduché, ale snažíme sa urobiť maximum.
 
Nový školský rok, nové začiatky sú vždy plné potenciálu, šance na zlepšenie, učenie sa a rast. Zaviažme sa tento rok čo najlepšie využiť tieto príležitosti, usilovať sa, byť láskavejší a navzájom si pomáhať. Každý z vás je predsa pýchou a budúcnosťou našich škôl, škôlky a našej obce.
 
Prajem Vám všetkým v novom školskom roku 2023/2024 veľa nových objavov, trvalých priateľstiev a úspechov!
 
Mgr. Florián Giňa, starosta obce
Dátum vloženia: 4. 9. 2023 9:08
Dátum poslednej aktualizácie: 4. 9. 2023 9:12
Autor: Správca Webu

Život v obci

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Kalendár zberu odpadov

Po Ut St Št Pi So Ne
29 30
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10
11 12
13 14
15 16 17 18 19
20 21 22 23 24
25 26
27 28
29 30 31 1 2

spojte sa s nami

JAROVNICE

Jarovnice sa rozprestierajú v Šarišskej vrchovine v údolí potoka Malá Svinka. Osídlené boli v neolite a v jej histórii sa spomínajú slovanské hrobové nálezy. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1260. Začiatkom 14. storočia to boli dve osady Vyšné a Nižné Jarovnice, ktoré v 15. storočí splynuli. Patrili viacerým šľachtickým rodom. Najvýznamnejšou stavbou od nepamäti bol v Jarovniciach rímskokatolícky kostol renesančne prestavaný roku 1524. V 18. storočí bol značne rozšírený.

zobraziť viac

hore