Rovno na obsah Rovno na menu
Menu
​​​
Obec Jarovnice
Jarovnice

Deň úcty k starším

Deň úcty k starším 1

Obec Jarovnice zorganizovala pri príležitosti Mesiaca úcty k starším, dňa 19. 10. 2023 podujatie pre seniorov v našej obci. Zúčastnilo sa ho viac ako 100 účastníkov. V rámci kultúrneho programu vystúpil folklórny súbor Jazero z Rožkovian.

Obec Jarovnice zorganizovala pri príležitosti Mesiaca úcty k starším, dňa 19. 10. 2023 podujatie pre seniorov v našej obci. Zúčastnilo sa ho viac ako 100 účastníkov. V rámci kultúrneho programu vystúpil folklórny súbor Jazero z Rožkovian.

 

Ako odznelo aj v príhovore, každý jeden z našich seniorov a senioriek sú živými historickými knihami, stelesnením tradícií a piliermi sily, ktoré spájajú rodiny a spoločnosť. Ich cesty boli svedkami desaťročí zmien, pokroku a výziev. Počas ich detstva svet vyzeral úplne inak, ako dnes. Odvtedy sa zmenilo veľmi veľa. A práve oni všetky tie zmeny zažili a sledovali. V našom rýchlom svete, kde sa technológie neustále vyvíjajú a trendy prichádzajú a odchádzajú, sú to často práve naši rodičia a starí rodičia, ktorí nám dávajú pocit uzemnenia a nadhľadu. Pripomínajú nám dôležitosť hodnôt, vzťahov a jednoduchých radostí života, ktoré niekedy prehliadame v zhone našej každodennej rutiny.

 

Ako na záver povedal pán starosta, „Všetkým patrí naše poďakovanie, lebo vaša prítomnosť obohacuje naše životy a váš odkaz nás inšpiruje v úsilí o lepší svet v budúcnosti. Nech tento deň slúži ako pripomienka nesmiernej hodnoty, ktorú prinášate do našich životov a do našej obce.“

 

Fotogaléria k podujatiu

Dátum vloženia: 20. 10. 2023 10:59
Dátum poslednej aktualizácie: 20. 10. 2023 11:00
Autor: Správca Webu

Život v obci

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

spojte sa s nami

JAROVNICE

Jarovnice sa rozprestierajú v Šarišskej vrchovine v údolí potoka Malá Svinka. Osídlené boli v neolite a v jej histórii sa spomínajú slovanské hrobové nálezy. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1260. Začiatkom 14. storočia to boli dve osady Vyšné a Nižné Jarovnice, ktoré v 15. storočí splynuli. Patrili viacerým šľachtickým rodom. Najvýznamnejšou stavbou od nepamäti bol v Jarovniciach rímskokatolícky kostol renesančne prestavaný roku 1524. V 18. storočí bol značne rozšírený.

zobraziť viac

hore